O mnie

Od kiedy sięgam pamięcią interesowałem się fotografią. Na samym początku była to fotografia analogowa, której uczyłem się będąc jeszcze dzieckiem w połowie lat 90-tych. Na samym początku mojej przygody z fotografią, zdjęcia wykonywałem analogowymi aparatami, głównie konstrukcji radzieckiej – Zenit i Smiena. W tamtym czasie zdjęcia robiło się bardzo oszczędnie – na filmach kupowanych spod lady od braci zza wschodniej granicy na targowisku miejskim. Takie były początki lat temu 15 – 20.

Z biegiem czasu, rozwoju techniki i wejściem na rynek aparatów cyfrowych, chciałem spróbować czegoś nowego. W roku 2002 w moje ręce wpadł pierwszy aparat cyfrowy – ot zwykła małpka, która była wyposażona w kartę pamięci Smart Media o ogromnej (jak na tamte czasy) pojemności 8MB. Zabawa tą jakże prozaiczną konstrukcją przyczyniła się do wykonania dziesiątek tysięcy zdjęć, które do dzisiaj oglądam ze zdumieniem, że można było robić takie zdjęcia.

W 2005 roku nastąpił przełom w mojej działalności jako fotografa. Pojawiły się lustrzanki cyfrowe, co sprawiło, że mogłem jeszcze bardziej zająć się zagadnieniem fotografii. Moja pierwsza lustrzanka cyfrowa to Nikon D50, który do dzisiaj leży na półce, jako zapasowy aparat zapasowego aparatu. 50-tką wykonałem ponad 200 tys. zdjęć, głównie ucząc się robić bardziej profesjonalne zdjęcia, aniżeli miało to miejsce przy użyciu tzw. małpek. Fotografowanie lustrzanką było poniekąd powrotem do czasów dzieciństwa, z tą tylko różnicą, że zamiast wkładać film do aparatu, wkładało się kartę pamięci.

Potem poszło już jak lawina – drugie body i coraz więcej obiektywów, dzięki którym mogłem coraz bardziej rozwijać swoje umiejętności. Dochodziło też coraz więcej zleceń, które w miarę możliwości i swojego rozwoju, jako fotografa kreatywnego, starałem się wykonywać najlepiej jak potrafiłem.

2010 rok przyniósł kolejne zmiany sprzętowe, dzięki którym wiem że mogę oferować moim klientom wykonanie zdjęć w pełni profesjonalnym sprzętem, który wyposażony jest w matrycę typu FX (pełna klatka).

Na codzień zajmuję się fotografią pod każdą postacią, rozpoczynając od fotografii reklamowej, poprzez zdjęcia wnętrz i fotorelacje z imprez klubowych, na fotografii ślubnej kończąc.

Zapraszam do współpracy.